Tematy

Tegoroczny WordCamp ma skupiać się na nieco ciekawszych tematach niż “Moje pierwsze kroki w WordPressem”. Takie było początkowe założenie, a patrząc na listę poniżej możemy śmiało powiedzieć: Panie prezesie, zadanie wykonane!

To tylko część tematów! A lista prelegentów jest jeszcze otwarta!

WordPress 4.0, czyli co nowego w świecie WP

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o rozwoju WordPressa, ale baliście się zapytać. Kulisy powstawania nowych funkcjonalności, czego nowego możemy się spodziewać w kilku nowych wersjach WordPressa i pokrewnych projektów, a także jak zaangażować się w core development i pomóc w rozwoju WP.

Informacja Rulez!

Indeksowanie, propagacja informacji, oraz komunikacja z użytkownikami jest w dużym stopniu uzależniona od twórców szablonów i wtyczek. Opowiem co można zrobić lepiej, nad implementacją jakich standardów warto się zastanowić. Zwrócę uwagę na dobre praktyki, oraz braki powodujące odrzucanie szablonów i wtyczek przez potencjalnych „klientów”.

Błędy HTML5, których należy unikać tworząc własne motywy.

Piszesz własne motywy do WordPressa? Korzystasz już z HTML5? Dowiedz się jakie błędy są najczęściej popełniane i co zrobić by nie powielać ich we własnych projektach.

Modyfikacje panelu administratora

Często budowanie strony w oparciu o WP kończy się na zmianie szablonu głównego oraz dodaniu kilku wtyczek – a co z panelem admina? Jak dalece można ingerować w jego wygląd i funkcje? Na te i inne pytania odpowiem w trakcie wykładu.

Dopalić WordPress’a – teoretyczne i praktyczne sposoby użycia cachowania.

Omówię metody używania pamięi tymczasowej w WordPressie, różnice między przechowywaniem chwilowym, a stałym. Omówie wady i zalety obu tych metod. Zaprezentuję przypadki użycia cachowania we wtyczce. Na koniec, na przykładzie, krótko opowiem o cachowaniu zewnętrznym.

Plugin czyli luka bezpieczeństwa

Chciałem pokazać twórcom stron opartych na WordPressie, że do pluginów, które instalują trzeba podchodzić sceptycznie, bo wiele z nich jest dziurawych i może pozwolić na niepowołany dostęp do strony. Developerom chciałem pokazać, jak korzystać z mechanizmów zabezpieczających, które daje nam WP i na co zwracać uwagę (z perspektywy bezpieczeńśtwa), tworząc plugin.

My Little WordPress: jak przerobić bloga na tumbloga

Soup.io był za słony? Ta prezentacja pokaże, jak na bazie WordPressa stworzyć własny system mikroblogowy.

WordPress a urządzenia mobilne, oraz skalowalne layouty CSS

Użytkownicy aktywnie korzystający z urządzeń mobilnych stanowią coraz większy odsetek osób wchodzących na nasze strony. Postaram się przedstawić różne sposoby na to, jak dostosować swojego bloga do komfortowego czytania na każdym urządzeniu.

Tworzenie wtyczek – oszczędzaj swój czas

Oszczędzaj swój czas w myśl zasady DRY. Jeśli często wykorzystujesz ten sam kod w wielu projektach, przeprowadzasz te same operacje – być może to czas, aby spiąć to w formie wtyczki? Prezentacja dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się tworzenia wtyczek.

Optymalizacja czasu pracy nad szablonami WordPress.

Pisanie szablonów do WordPress jest proste! Ale czy można to robić szybciej, sprawniej i bez przeklinania? W prezentacji przedstawię ideę działania szablonów-dzieci, własnych frame-worków oraz wiele innych metod przyspieszenia procesu twórczego.

Wykorzystanie własnych typów postu i taxonomii na przykładzie systemu CRM

Jak kreatywniei efektywnie wykorzystać własne typy postów i taxonomii. Wszystko na przykładzie wdrożenia systemu CRM dla małej firmy w oparciu o system WordPress.

WordPress na froncie i zapleczu – case study portalu mojabochnia.pl

W prezentacji przedstawimy szerokie spektrum zastosowań WordPressa, od klasycznego CMSa, przez system do obsługi reklam, aż po zarządzanie contentem w telewizji internetowej i marketowej. To wszystko zastosowane w praktyce na kilku portalach internetowych.

Zarabianie na WordPressie czyli jak zostać freelancerem

Prelekcja dla tych, którzy zastanawiają się czy warto zostać freelancerem, chcieliby wiedzieć jak zacząć, czy da się spróbować swoich sił bez wielkich zobowiązań i jak zorganizować sobie pracę od strony prawnej.

Jak znaleźć się na szczycie – czyli o optymalizacji i pozycjonowaniu WordPressa

O tym, jak zoptymalizować WordPressa, jak dostosować szablon, jakie wtyczki wykorzystać, aby ułatwić optymalizację i pozycjonowanie, o tym, że WordPress już sam w sobie jest świetnie dostosowany pod wyszukiwarki, a także o tym, w jaki sposób (pokrótce) pozycjonować – linkbuilding itp.

BuddyPress – własny portal społecznościowy w kilku krokach

Kilka słów o rozszerzeniu społecznościowym BuddyPress oraz przykłady jego zastosowania. W trakcie wystąpienia omówione zostaną funkcjonalności BP, filozofia budowy szablonów do BP, możliwości przebudowy klasycznych szablonów do wykorzystania w portalu społecznościowym, nowości w ostatniej wersji BP 1.5 oraz różne sztuczki i dodatki.

SOLR a WordPress – czyli jak szukać, żeby znaleźć.

Zaprezentuję działanie serwera indeksującego SOLR oraz przedstawię sposób integracji z WordPress’em. Opowiem o wykorzystaniu w blogach należących do sieci http://blomedia.net/. Prezentację zakończę przedstawieniem krok po kroku sposobu na wyświetlenia podobnych wpisów w oparciu o zapytanie
typu MoreLikeThis.

Frameworki WordPressa – z czym to się je na przykładzie Genesis

Czym są frameworki do WordPressa oraz czy warto z nich korzystać? Przegląd najpopularniejszych i najciekawszych rozwiązań tego typu. Przemyślenia z tworzenia stron na bazie frameworka Genesis firmy StudioPress.

Comments are closed.